Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 10:37 Zdrowie, Medycyna

Dlaczego systematyczne przeglądy zębów są takie ważne

O tym, że należy systematycznie dbać o stan swoich zębów przez ich codzienne szczotkowanie, doskonale już wiedzą nawet maluchy. I faktycznie, taka systematyczna higiena jamy ustnej jest bardzo potrzebna, bowiem zapobiega się tym sposobem rozwojowi próchnicy. Lecz nawet jeśli tak faktycznie jest, to tak czy inaczej należy przynajmniej raz na rok się wybrać na przegląd. Przeglądy takie u dużej części stomatologów są bezpłatne, a jeśli nie, to będzie do zapłacenia jakaś symboliczna kwota. Przy takim przeglądzie stomatolog Radzymin sprawdzi dokładnie stan jamy ustnej, i jeśli znajdzie jakieś ubytki, to zaproponuje leczenie. W przypadku małych dziur leczenie to będzie bezbolesne i szybkie, z reguły można to załatwić na jednej wizycie.

Jednak jeżeli będzie większy ubytek, a tym bardziej pojawi się ból, to wówczas będzie to większe wyzwanie. Współczesna stomatologia Radzymin daje całkiem sporo różnych możliwości przy poważniejszych przypadkach, ale zapewne wiązać się to będzie z dłuższym czasem leczenia i większymi kosztami. Te mocno wzrosną, jeśli konieczne okaże się leczenie kanałowe. Koszt takiego leczenia to nawet kilkaset złotych za pojedynczy kanał, czyli przy zębie z tyłu raczej na tysiącu się nie skończy. Mogą się też pojawić sytuacje, kiedy mimo leczenia zęba nie uda się uratować i konieczne będzie jego wyrwanie. Na szczęście przy tego typu przypadkach także są pewne możliwości na to, aby w miejsce utraconego zęba sobie wstawić nowy.

Doświadczony protetyk Radzymin może na przykład zaproponować most albo koronę, a jeżeli ktoś będzie miał możliwości finansowe, to również implant. Jednak w takim przypadku liczyć się trzeba z jeszcze większymi kosztami, z tego też powodu zdecydowanie lepszą opcją jednak będzie systematyczne dbanie o stan zębów. Przegląd u dentysty zajmie maksymalnie pół godziny, a jeśli zostaną znalezione jakieś ubytki to również się je szybko wyleczy. A będzie to zdecydowanie tańsza i ostatecznie mniej bolesna opcja w porównaniu z koniecznością kanałowego leczenia czy wyrwania zęba, jakiego nie da się uratować.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Close