Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 00:09 Motoryzacja, Transport

Jak stosować preparaty do regeneracji skrzyń biegów i silnika

Urządzenia mechaniczne które w sobie mają ruchome elementy w jakiś sposób się zużywają podczas pracy. Dotyczy to zarówno spalinowych silników, jak również przekładni, mostów, skrzyń biegów i pozostałych sprzętów. Takie zużywanie spowodowane jest przede wszystkim tarciem, występującym między poruszającymi się względem siebie elementami. Rzecz jasna chcąc to zjawisko ograniczyć wykorzystuje się różnego rodzaju oleje i smary, ale i tak długoterminowo one nie zawsze pomagają. Z tego też powodu na rynku pojawiły się rozmaite środki do regeneracji, które mogą proces zużycia znacznie spowolnić.

Preparaty te tworzą na powierzchni pracujących elementów cieniutką, ale wytrzymałą warstwę, jaka naprawdę może się przydać. Po pierwsze znacznie zmniejsza ona tarcie, i przez to też potrzebne opory do pokonania. A to będzie oznaczało, że aby napędzić taki mechanizm będzie potrzebna znacznie mniejsza ilość energii, a dzięki temu i mniejsze koszty. W praktyce takie oszczędności mogą sięgać nawet do kilkunastu procent, tak więc wcale to nie jest tak mało, dlatego można choćby ten aspekt mieć na uwadze.

Kolejna ważna rzecz to trwałość. Ceramiczna powłoka, która jest tworzona w czasie stosowania preparatów do regeneracji, jest bardzo cienka lecz twarda. Dzięki temu zapewnia z jednej strony dużo lepszy poślizg, a z drugiej ogranicza zużycie części. Dotyczy to zarówno urządzeń nowych, jak również po długim okresie eksploatacji, w ich przypadku także te środki mogą być stosowane. A tymi urządzeniami mogą być na przykład silniki samochodowe, instalowane i w osobowych pojazdach, i w dużych ciężarówkach czy ciągnikach. Przekładnie, mosty czy skrzynie biegów to kolejne możliwe zastosowanie, przez co zmniejszą się wibracje i głośność, a zwiększy wytrzymałość całego mechanizmu.

Osoby które szukają nieco więcej informacji w tym temacie mogą skorzystać przykładowo z internetu, wystarczy że w oknie wyszukiwarki wpiszą hasło Układ wspomagania kierownicy i przeglądną zwrócone wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Close