Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 18:09 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Usługi

Jak właściwie zamontować i serwisować separator tłuszczu

Jednym z istotniejszych obowiązków przy prowadzeniu gastronomicznej działalności jest zadbanie o należytą jakość odprowadzanych do systemu kanalizacyjnego ścieków. Jest to bardzo ważne z dwóch powodów. Przede wszystkim wymagają tego przepisy, a za niedopełnienie obowiązku mogą grozić różne konsekwencje finansowe. Ale takie też mogą się pojawić, jeżeli zatkaniu uległaby kanalizacja, wówczas koszty jej udrożnienia także nie byłyby małe. Dlatego też koniecznym urządzeniem w takich miejscach powinien być odpowiednio dobrany separator tłuszczu. Takie separatory złożone są komory o dopasowanym kształcie z przegrodami w środku.

Przegrody te zatrzymują na dole ciężkie frakcje, zaś lżejszy tłuszcz będzie się unosił na powierzchni. Z tego też powodu samo zamontowanie takiego sprzętu nie załatwi sprawy, ale trzeba go jeszcze regularnie opróżniać. Serwis separatorów wykonywać należy regularnie, zanim zbiornik zostanie przepełniony. Ważne będzie, żeby któryś z pracowników lub sam właściciel systematycznie sprawdzali wysokość warstwy tłuszczu i jeśli będzie taka potrzeba umawiali się na czyszczenie.

Nie da się tego zrobić samodzielnie, bo jest to zabronione przez przepisy. Jak można w nich przeczytać czyszczenie separatorów może być wykonane jedynie przez wyspecjalizowane firmy, posiadające odpowiedni sprzęt do tego. Tłuszcz nie jest zaliczany do odpadów niebezpiecznych, lecz musi być on profesjonalnie utylizowany.

Firmy zajmujące się tego typu usługami przeważnie posiadają specjalne pojazdy ze zbiornikami, do których zbiera się wszystkie odpadki. Z tego powodu istotne będzie, aby miejsce zamontowania separatora w taki sposób wybrać, aby można się było do niego wygodnie dostać. Najlepszym rozwiązaniem może być podpisanie z jakąś firmą stałej umowy na takie usługi. Wtedy nie tylko czyszczenie separatorów cena będzie zapewne korzystniejsza, ale od razu się też można umówić na systematyczne przyjazdy, żeby nie trzeba było za każdym razem dzwonić za terminem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 26 times, 1 visits today)
Close