Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 14:22 Budownictwo, Przemysł

Jakie zalety mają bentonitowe maty

Odpowiednie zabezpieczenie obiektów przemysłowych oraz budynków przed działaniem wilgoci jest ogromnie ważne dla ich ogólne żywotności. Są w tym celu stosowane rozmaite metody, jedne bardziej, a inne mniej skuteczne. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się bentonitowe maty, które jak się okazuje świetnie się sprawdzają w tego typu zastosowaniach. Takie maty najczęściej wytwarza się z trzech oddzielnych warstw. Dwie z nich to odpowiednia geotkanina o obniżonej przepuszczalności, a między nimi umieszczana jest trzecia warstwa bentonitu. Bentonit jest bardzo specyficznym materiałem, który po kontakcie z wodą pęcznieje, zwiększając przez to swoją objętość i uszczelniając jednocześnie konstrukcję.

Tego typu warstwa jest nieprzepuszczalna dla wody, dzięki czemu konstrukcja obiektu jest bardzo dobrze chroniona. Przy produkowaniu tego typu mat wykorzystuje się między innymi metodę igłowania, która gwarantuje odpowiednie zespolenie i zapobiega zmianie miejsca przez bentonit. Geotkaniny również posiadają odpowiednie parametry wytrzymałościowe, przez co przy normalnym użytkowaniu nie powinny ulegać mechanicznym uszkodzeniom. Jeśli okaże się to potrzebne, to część producentów stosuje dodatkowe polimerowe powłoki, które mają znacznie większą wytrzymałość mechaniczną. Dużą zaletą tego typu jest różnorodność zastosowania. Sprawdzają się one bardzo dobrze do izolacji podziemnych części budynków, na przykład takich jak tunele, piwnice czy garaże. Często także się je stosuje w formie uszczelnień do stawów, zbiorników wodnych czy przeciwpowodziowych wałów.

Można je stosować w praktycznie każdych warunkach, nawet w przypadku silnego deszczu czy mrozu. Istotne jest tylko to, żeby proces montażu wykonany został we właściwy sposób, producenci podają tutaj szczegółowe wytyczne, jak ma to być robione. Osoby interesujące się bardziej tym tematem w podać w wyszukiwarce hasło geosynthetics i zapoznać się z wyświetlonymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Close