Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 10:33 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Usługi

Na jakiej zasadzie funkcjonują granitory

Wymyślona została w słonecznej Sycylii, skąd niezwykle szybko zyskała dużą popularność w południowych europejskich krajach. Aktualnie w letnie, upalne dni bije rekordy popularności także u nas, zachęcając do kupienia naprawdę niezwykłym orzeźwieniem i smakiem. Granita, bo to właśnie o niej mowa, to ostatni wakacyjny hit sprzedaży we wszystkich miejscowościach wypoczynkowych, lecz również z powodzeniem można ją robić w domu. Do jej przyrządzania wykorzystywane są specjalne urządzenia znane jako granitory, działające w bardzo prosty sposób. Standardowy granitor jest złożony z jednego lub kilku pojemników, w których znajdują się mieszadła. Do wnętrza tych pojemników wlewa się wodę z dodatkiem różnych składników, całość jest mieszana i chłodzona. Dzięki temu konsystencja deseru nie jest ani całkowicie zamrożona ani płynna, są w niej wyczuwalne malutkie lodowe kryształki.

Z tego też powodu deser ten po wlaniu do opakowania do granity pić można albo przez rurkę, albo wręcz jeść przy użyciu łyżeczki. Granitory z reguły temperaturę mają ustawioną w okolicach minus kilku stopni, co pozwala na utrzymanie takiej konsystencji. Dokładnie taka też będzie temperatura podawanego deseru, i właśnie z tego bierze jego ogromna popularność. W upalny dzień naprawdę się można doskonale schłodzić, co zresztą wielu ludzi bardzo chętnie robi. Oryginalne granity wykonywane były tylko z trzech elementów, to znaczy wody, soku z cytryny oraz cukru. Wersję klasyczną oczywiście w dalszym ciągu można kupić, ale obecnie dostępnych wersji smakowych jest znacznie więcej.

Dużą popularnością się cieszą sorbety, wykonywane z dodatkiem naturalnych owocowych soków, ale granitory stosować także można do tworzenia wielu innych napojów mrożonych, chociażby herbaty albo kawy. Świetnie sprawdzają się one na różnego rodzaju imprezach plenerowych, ale też w barach, kawiarniach czy food truckach. Zadowoleni z tego sprzętu będą również wielbiciele dobrych alkoholi, bowiem za ich pomocą można robić pyszne drinki, a jeśli ktoś dokupi podgrzewacz do sosu, to także i smaczne desery.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)
Close