Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 16:07 Aktywność, Sport, ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W jaki sposób wyglądają skoki tandemowe oraz jakim sposobem skakać pewnie?

Skoki tandemowe to rodzaj skoków spadochronowych, w jakich początkujący skoczek lub też „pasażer” jest dołączony do instruktora tandemu, który jest odpowiedzialny za większość nawigacji oraz inspekcji podczas zejścia. Skoki spadochronowe w tandemie są wziętym doborem dla młodych skoczków spadochronowych, bo zezwalają jednostkom zaznać dreszczyku uniesień związanych ze spadochronem bez pragnienia intensywnego szkolenia – skoki ze spadochronem poznań. Doświadczenie w skokach spadochronowych w tandemie z reguły rozpoczyna się od odprawy instruktora, w trakcie której pasażer jest zapoznawany ze sprzętem, który będzie używany, i zapoznawany z procedurami, jakie będą respektowane w czasie skoku.

Pasażer jest następnie zakładany na uprząż, jaka jest zespolona z uprzężą szkoleniowca, a dwie jednostki są połączone ze sobą za wsparciem szeregu pasków oraz karabińczyków. Po przetestowaniu wyposażenia i przygotowaniu pasażera do lotu para tandemów wsiada do aeroplanu oraz wznosi się na wielkość około 13 000 stóp. W owym momencie dydaktyk udostępni pasażerowi paru ostatnich nakazów, a następnie otworzy drzwi samolotu, uznając parze wyjść na otwarte niebo.

W trakcie luźnego spadania w powietrzu trener oraz pasażer osiągną prędkość około 120 mil na godzinę, nim instruktor otworzy spadochron na wysokości około 5000 stóp. Od tego momentu instruktor przyjmuje kontrolę nad zejściem, delikatnie prowadząc parę na ziemię, podczas gdy pasażer admiruje zapierające dech w piersiach widoki i cieszy się uczuciem nieważkości. Po wylądowaniu para tandemów jest witana przez obsługę naziemną, która pomaga w usuwaniu wyposażenia i zapewnia wszelkie dodatkowe wsparcie, jakie może być potrzebne.

Cały skok spadochronowy w tandemie trwa z reguły około dwóch godzin od początku do końca, w tym odprawa, lot samolotem i samodzielnie zjazd. Skoki spadochronowe w tandemie są uważane za stosunkowo pewną działalność, z małym współczynnikiem przypadków bądź urazów. Wynika to częściowo z faktu, że prowadzący jest odpowiedzialny za gros nawigacji oraz kontroli podczas zniżania i jest przeszkolony w aspekcie radzenia sobie w przeróżnych wypadkach awaryjnych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 9 times, 1 visits today)
Close