Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 11:33 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Zdrowie, Medycyna

Co to jest trawa – wiele co musisz wiedzieć

Marihuana to roślina uprawiana i wykorzystywana na całym świecie zarówno do celów lekarskich, jak oraz rekreacyjnych. Marycha zawiera kilka aktywnych związków chemicznych, z których najbardziej znanym jest THC (tetrahydrokannabinol). THC jest odpowiedzialny za rezultaty psychotropowe, jakie występują po zasmakowaniu marihuany.

Wpływ marihuany na organizm ludzki jest złożony oraz zależy od kilku czynników, takich jak typ, jakość oraz ilość użytej marihuany, podejście jej spożycia, a również przymiotniki poszczególne, takie jak wiek, masa ciała oraz stan emocjonalny oraz budzący emocję stan fizyczny. Po zażyciu marihuany THC dostaje się do krwioobiegu oraz wpływa na układ limbiczny i układ nagrody w mózgu. Powoduje to zmiany w percepcji, nastroju, a także ruchach oraz koordynacji. Marihuana może powodować efekty takie jak wyczerpanie, uniesienie, uczucie odprężenia oraz poczucie tymczasowego oddzielenia od świata.

W niektórych wypadkach zdołają wystąpić negatywne skutki, takie jak halucynacje, niepokój, kłopoty z pamięcią i koncentracją. Marihuana jest w szeregu przypadków używana do celów medycznych w leczeniu różnych chorób oraz dolegliwości, takich jak ból, niepokój, depresja i rak – więcej na bank nasion sensi seeds. Sporo osób uważa, iż trawa jest skuteczna w łagodzeniu objawów, jednak wciąż istnieje dużo nieznanych i niezbadanych aspektów jej działania. Ponadto marihuana może mieć pejoratywny wpływ na zdrowie, szczególnie jeżeli jest wykorzystywana w nadmiernych ilościach.

Długotrwałe zastosowanie może prowadzić do niedorozwoju funkcji poznawczych, problemów z odetchnięciem oraz zmniejszenia motywacji. Regularne stosowanie w okresie dojrzewania może wpływać na rozwój mózgu oraz prowadzić do niższych wyników IQ i obniżonych dokonań edukacyjnych. Należy pamiętać, że używanie marihuany może także prowadzić do uzależnienia. Według National Institute on Drug Abuse około 9% osób używających marihuany uzależni się od niej, a liczba ta wzrasta do około 17% w przypadku osób, jakie zaczynają użytkować jako nastolatki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Close