Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 12:46 Inne

Czym jest energetyczne świadectwo i kto musi je posiadać

Od jakiegoś czasu coraz większy nacisk kładzie się na kwestie związane z oszczędzaniem energii i ekologią. Dotyczy to także mieszkań, domów i najróżniejszych obiektów, jakie przecież każdej zimy muszą być ogrzewane w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury. Jednak ilość potrzebnego do tego grzania ciepła zależy od wielu rzeczy. Na pewno duże znaczenie ma to, z jakich materiałów został wykonany budynek a także jakie ma okna i ocieplenie. Z tego też powodu od pewnego czasu obowiązują u nas przepisy związane ze świadectwami energetycznymi. Całkiem niedawno jeszcze one obowiązywały jedynie na budynki postawione po 2009 roku, ale po ostatnich zmianach obowiązek ten rozszerzono o starsze. Są one chociażby obowiązkowe w przypadku wynajmu albo zakupu nieruchomości.

W takich przypadkach Świadectwo energetyczne Warszawa przekazane musi zostać przy podpisywaniu umowy, niewywiązanie się z tego obowiązku jest zagrożone grzywną. Kolejne zmiany, jakie niewykluczone że zaczną niedługo obowiązywać, idą w tym kierunku, że Świadectwa energetyczne Suwałki będą musiały posiadać wszystkie obiekty, bez względu na to czy ktoś będzie je chciał wynająć lub sprzedać, czy jednak nie. Na szczęście obecnie nie ma żadnego problemu ze zrobieniem takiego świadectwa, bo na naszym rynku działa wielu specjalistów którzy się tym zajmują.

Ceny certyfikatów także nie są jakieś bardzo wygórowane, zależą przede wszystkim od lokalizacji oraz wielkości obiektu. Za zrobienie świadectwa niewielkiego mieszkania trzeba będzie zapłacić kilkaset złotych, ta kwota jednak może wzrosnąć parę razy w przypadku wielorodzinnych budynków. Brak takiego dokumentu wiązał się będzie z koniecznością zapłacenia grzywny, a jej maksymalna wysokość może wynieść nawet pięć tysięcy, czyli znacznie więcej niż cena za zrobienie świadectwa. Takie świadectwo informuje przede wszystkim o tym, jak duże jest zapotrzebowanie budynku na energię. Przede wszystkim związaną z ogrzewaniem i ewentualnym chłodzeniem w lecie, ale też podgrzewaniem wody i oświetleniem.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Close