Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 18:25 Edukacja, Rozrywka

Jak kursy z robotyki pomagają w rozwoju dzieci

Wszelkiego rodzaju roboty cały czas budzą wyobraźnię dorosłych i dzieci. Z pewnością duże znaczenie tu mają filmy, w jakich urządzenia te robią naprawdę niezwykłe rzeczy. Lecz równie fascynująca będzie też rzeczywistość, szczególnie jeżeli samemu można coś oryginalnego stworzyć. W ostatnim czasie bardzo mocno się zwiększyła popularność różnego rodzaju zajęć z robotyki, które organizowane są nawet dla młodszych uczniów. Ktoś zapewne zapyta, jaki ma to sens, skoro takie małe dzieci nie rozumieją z tego zbyt wiele.

Tymczasem tego typu zajęcia można prowadzić już w przedszkolu, a tym bardziej w szkole podstawowej czy średniej. Rzecz jasna z uwagi na wiek trzeba dobrać odpowiednio poziom zaawansowania, tak aby był on dopasowany do możliwości młodych osób. Lecz sukcesywnie wprowadzając w tę tematykę można dotrzeć do etapu, w którym pojawi się zaawansowane programowanie i używanie różnych funkcji. To wymagać już będzie systematycznych zajęć przez dłuższy okres czasu, lecz takie już się organizuje w dużej ilości miejsc. Niekiedy wręcz są prowadzone przez doświadczonych specjalistów, którzy takie zajęcia prowadzą w prawdziwych szkołach. Lecz bardzo dużo organizowanych jest także warsztatów i pokazów, mających na celu pokazanie niezwykłych możliwości robotów i tego, co mogą one zrobić. Takie warsztaty z robotyki trwają od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin, i mogą mieć bardzo różną formułę.

W niejednym przypadku są wykorzystywane w nich dedykowane komplety klocków, pozwalające na to, żeby zbudować od podstawy kompletnego robota, a później go zaprogramować odpowiednio. Uczestnicy tego typu zajęć mają również możliwość zapoznania się z zasadami działania różnych czujników, jakie wykorzystać można do funkcjonowania robota. Takie warsztaty mogą być ciekawym uzupełnieniem najróżniejszych imprez oraz eventów, i pozwolą zaciekawić młode osoby tą niesamowitą gałęzią nauki. I być może jacyś przyszli robotycy odkryją w ten sposób swoją pasję na długie lata.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Close