Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 12:57 Budownictwo, Przemysł

Stropowe płyty – czemu warto pomyśleć o takiej technologii

Budowanie domu to duże wyzwanie logistyczne i finansowe, lecz również i konieczność wyboru różnych technologii i rozwiązań. Wiele osób przyzwyczajonych jest do typowych metod, i niechętnie sięga po techniczne nowinki. A tych jak się okazuje w branży budowlanej nie brakuje, znacząco one mogą zmniejszyć czas inwestycji oraz ograniczyć wydatki. Jednym z tego typu rozwiązań, jakie w ostatnich czasach się cieszy rosnącym zainteresowaniem, są płyty stopowe z prefabrykatów. Powszechnie były one stosowane w blokach stawianych z wielkiej płyty, gdzie cały budynek składany był z klocków z betonu.

Przed laty próbowano je także wykorzystać w jednorodzinnym budownictwie, lecz z uwagi na swoje niedociągnięcia nie stały się one popularne. Całkowicie odmiennie dziś wygląda sytuacja, ponieważ obecne płyty stropowe różnią się mocno od tego, co było dawniej. Technologia ich produkcji pozwoliła ograniczyć ich główne mankamenty, przede wszystkim pękanie na łączeniach, a mają one jednak szereg ciekawych zalet. Przede wszystkim naprawdę sprawny i szybki będzie ich montaż, bez konieczności wykonywania dużej ilości przygotowawczych prac. Cały strop robiony jest w fabryce, według dostarczonego projektu. Tam wszystkie elementy są zbrojone, zalewane betonem, a następnie wysychają one uzyskując niezbędną wytrzymałość mechaniczną. Następnie wszystko jest przewożone na plac budowy i kładzione na ścianach.

Nie trzeba wykonywać żadnego szalowania czy później czekać kilka dni na zaczęcie kolejnych prac, ponieważ już w tym samym dniu można dalej robić. Daje to duże oszczędności czasowe, które w wielu przypadkach mają dużo znaczenia. Czas, jaki producent stropów prefabrykowanych potrzebuje na wykonanie wszystkiego przeważnie wynosi parę tygodni, tak więc jeśli zaplanuje się wszystko odpowiednio, to taka budowa będzie szła sprawnie i szybko. Do montowania takiego stropu jest potrzebny ciężki sprzęt, i trzeba zwrócić swoją uwagę na to, czy będzie możliwość jego wjechania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Close