Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 21:09 Usługi

O jakich rzeczach trzeba pamiętać podczas wyboru żywej choinki

Śnieg za oknem, wspaniałe zapachy unoszące się z kuchni czy prezenty pod choinką – to z tym właśnie kojarzą się przeważnie święta Bożego Narodzenia. To właśnie wspomniana choinka jest jednym z najważniejszych symboli tego pięknego okresu, a na ubieranie jej większość dzieci wręcz się nie może doczekać. Dlatego też w praktycznie każdym domu staje większe lub mniejsze drzewko, z ogromną ilością kolorowych światełek i bombek. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się dwa rodzaje choinek, czyli naturalne i sztuczne. Jeśli chodzi o naturalne wiele osób się decyduje nie na cięte drzewko, ale zasadzone w doniczce. Z reguły tego typu choinki nie będą zbyt duże i rozłożyste, z uwagi na to że w jakiejś donicy pomieścić się muszą ich korzenie, ale za to wiosną spróbować je można zasadzić w ogrodzie. Wiele osób wybiera choinki sztuczne z uwagi na wygodę. Nie trzeba ich bowiem co roku kupować, gdyż w przypadku odpowiedniego traktowania bez żadnego problemu starczą co najmniej na parę świąt. Dla niejednej osoby niezwykle istotne jest też to, że nie będzie też pamiętania o dolewaniu wody czy sprzątania igieł, a po zakończeniu świąt wystarczy je jedynie zapakować do pudełka. Jednak one nie zapewnią zapachu żywicy, a oprócz tego ze względu na materiał obojętne nie są dla środowiska. Żywe choinki w tym ostatnim względzie są dużo lepsze, ponieważ ich hodowla jest ekologiczna, a oprócz tego przez kilka lat stanowią dom dla licznych małych zwierząt i owadów.

Tego typu uprawy drzewek choinkowych prowadzone są przeważnie w miejscach, w jakich ciężko by było zasadzić coś innego, z tego też powodu stanowią świetny sposób na zagospodarowanie nieużytków. Ale przy zakupie niezwykle istotne jest, aby zobaczyć czy rzeczywiście dane drzewko pochodzić będzie z legalnej plantacji. Czasem się bowiem zdarzają mało uczciwi sprzedawcy, którzy ucinają jodły albo świerki w lasach, a później je sprzedają. Z tego też powodu jeżeli sprzedawca nie bardzo chce pokazać dokumenty pochodzenia, to zrezygnować należy z zakupu i poszukać swojej choinki w jakimś innym miejscu. Z pewnością ważny przy wyborze będzie gatunek, a tu do dyspozycji kilka ich będzie. Najbardziej popularne, ale także i najtańsze są świerki pospolite. Bardzo ładnie one pachną przez cały czas kiedy są trzymane w domu, lecz mają stosunkowo rzadkie gałęzie, a poza tym naprawdę szybko gubią igły. Tej wady nie mają trochę droższe kłujące świerki, jakie powoli zdobywają popularność. Bardzo ładnie się prezentują jodły kaukaskie, gatunek ten sprowadzony został jakiś czas temu do Polski. Jodłowe choinki są rozłożyste i gęste, a ich dużym plusem jest to, że praktycznie nie gubią one igieł. Oglądając drzewka poza wielkością i kształtem należy też zwrócić uwagę na to, jaki mają stan. Niekiedy bowiem leżą one przez kilka tygodni na placu, co niezbyt dobrze wpływa na ich kondycję, powodując przykładowo wysychanie igieł. Dlatego też istotne jest miejsce, w jakim się je będzie kupować, a takie można na przykład znaleźć za pomocą wyszukiwarki, po podaniu w niej hasła świerk żywy hurt Warszawa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)
Close