Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 08:42 Budownictwo, Przemysł

Butle na gazy techniczne – w jaki sposób należy je użytkować

Wiele przemysłowych gałęzi korzysta powszechnie z rozmaitych gazów technicznych. Stosuje się je na przykład do produkcji napojów gazowanych, w pracach spawalniczych czy nawet w kuchenkach domowych. W zależności od rodzaju występują one w jednym z dwóch stanów, czyli skroplonym i lotnym. Każdy taki gaz charakteryzuje się innymi parametrami chemicznymi i fizycznymi, niektóre z nich są na przykład bardzo łatwopalne i trzeba przy nich uważać. Do trzymania gazów technicznych służą specjalne butle, najczęściej zrobione ze stali lub aluminium.

Każdy z rodzajów gazu będzie wymagał innej odmiany butli, a zamiana ich przeważnie nie będzie możliwa. Ze względu na duże ciśnienie i istniejące przy tym niebezpieczeństwo wybuchu takie Butle spawalnicze wymagają odpowiedniego traktowania oraz przechowywania. Przede wszystkim należy unikać ich rzucania i uderzania, gdyż to może sprowadzić niebezpieczeństwo. Unikać też należy wysokich temperatur, dlatego nie mogą być one składowane na słońcu lub blisko źródeł ciepła. Najodpowiedniejsze do tego będą zadaszone pomieszczenia z dobrym wentylowaniem, w jakich dodatkowo będzie możliwość ustawienia takich butli w pionie. Obowiązkowo należy obserwować, czy nie dzieje się nic niepokojącego, czy to z samą butlą, czy zaworem. Jeśli zostaną zauważone nieszczelności, to należy wezwać do tego odpowiedniego specjalistę.

Pod żadnym pozorem nie można przeprowadzać samodzielnie naprawy, ponieważ grozi to niebezpieczeństwem. Przepisy w naszym kraju wymagają też, żeby każda butla do ar posiadała homologację. Jest to niezwykle istotna sprawa, gdyż w ten sposób będzie wiadomo, czy będzie ją można dalej używać, czy też zostanie przeznaczona na złom. W czasie takiej homologacji jest dokładnie sprawdzany techniczny stan w środku i na zewnątrz, oraz wykonuje się próbę ciśnieniową. Pozytywny wynik takiego badania powinien być oznaczony na butli, właściciel także otrzyma odpowiednie dokumenty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Close