Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 15:09 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Usługi

Czy warto zakupić maszynę do styropianu

Podczas obróbki styropianu często pojawia się konieczność jego odpowiedniego docięcia. Jednorazowo można to zrobić za pomocą noża czy piłki, lecz stosowanie takich narzędzi na co dzień na pewno nie będzie zbyt wygodne. Dlatego też w firmach które się zajmują tego typu pracami koniecznie pojawić się powinna jakaś sprawdzona maszyna do cięcia styropianu.

Takie maszyny występują w różnych wersjach i odmianach, z tego też powodu przy wyborze warto zwrócić uwagę na parę ważnych szczegółów. Przede wszystkim niezwykle istotna jest szerokość robocza. Jeśli chce się w pełni korzystać z możliwości takiego urządzenia, to umożliwiać ono powinno przecięcie standardowego arkusza styropiany po przekątnej, wynoszącej około 112 cm. Sprawdzić również należy, jaka jest maksymalna grubość ciętego materiału. Jeżeli będzie to mniej niż 26 cm, to raczej należy rozejrzeć się za innym modelem. Kolejną ważną sprawą jest moc urządzenia.

Gilotyna do cięcia styropianu funkcjonuje w niezwykle mało skomplikowany sposób, bo posiada ona cieniutki oporowy drut, który zostaje rozgrzewany przez przepływający prąd. Im moc zasilacza będzie większa, tym drut rozgrzany zostanie do wyższej temperatury, a to bezpośrednio się przełoży na szybkość cięcia. Z pożytecznych funkcji na pewno pomocna będzie możliwość docinania różnych kształtów. W tym celu drut oporowy znajdzie się pionowo, co umożliwi skuteczne docinanie. To może się przydać zarówno w pracach ociepleniowych, jak również podczas wykończania wnętrz, kiedy należy dopasować do siebie różne drobne elementy ze styropianu.

Ponieważ cięcie styroduru może być wykonywane w zróżnicowanych warunkach, to bardzo ważna będzie wytrzymałość i trwałość samego urządzenia. Wytrzymać ono musi trudną, codzienną pracę, a także być niezawodne w każdej sytuacji. Jeżeli do tego dojdzie nieskomplikowana obsługa, nie potrzebująca wcześniejszych długich szkoleń, to taki sprzęt będzie po prostu niezastąpiony. I na pewno oszczędzi on wiele niepotrzebnej pracy, jaka byłaby do wykonania w czasie ręcznego cięcia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Close