Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 11:20 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Dom, Ogród

Monitoring – jakie możliwości w tym temacie mają właściciele domów

W Polsce co roku dochodzi do wielu tysięcy włamań. W praktyce żadne mieszkanie czy dom nie są bezpieczne, bo złodzieje często działają bez żadnego schematu. Zaś ci lepiej zorganizowani wcześniej długo obserwują domowników, poznają ich zwyczaje i rozkład dnia, i zaczynają działać w odpowiedniej chwili.

Dlatego też jeżeli ktoś w swoim domu będzie miał jakieś kosztowniejsze przedmioty lub po prostu ma obawy przed włamaniem, to może pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu swojej posesji. Już w samej bramce wejściowej może się pojawić nowoczesne urządzenie, jakim jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Można dzięki niemu dokładnie widzieć, kto akurat przyszedł w odwiedziny, co jest niezwykle praktyczną i wygodną możliwością. Posiadacze domów instalują coraz częściej tego typu zestawy zamiast klasycznych domofonów, a najnowsze modele mogą być nawet sterowane za pomocą smartfona.

Następnym istotnym elementem zabezpieczeń jest monitoring. Każda kamera IP kopułkowa Hikvision, jaka będzie wchodzić w jego skład dysponować musi odpowiednimi parametrami. Po pierwsze chodzi tu o jakość rejestrowanego obrazu. Powinien on być na tyle ostry i wyraźny, żeby w razie konieczności dało się rozpoznać osoby z kadrów. Najmniejsza robocza rozdzielność tego typu urządzeń to HD, ale lepsza będzie Full HD. To jednak będzie się wiązało z dużo większą ilością danych do nagrywania, dlatego też należy też zadbać o odpowiedni rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków twardych, aby zmieściły się na nim wszystkie nagrania w ustalonym okresie czasu.

Kamery monitoringu rejestrować także muszą obraz po ciemku, tak więc dobrą opcją są wersje posiadające diody podczerwieni. Światło podczerwone nie jest widoczne dla ludzkiego oka, a znacząco polepsza obraz. Przy urządzeniach funkcjonujących na zewnątrz istotne będzie, aby ich obudowy były odporne na czynniki atmosferyczne. Jeżeli ktoś kupował będzie wszystkie te elementy w jednym sklepie, to w takim zamówieniu może się też znaleźć ramka pojedyncza Dante.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Close