Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Autor: 13:02 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Przemysł

Śrubowe połączenia – jak zadbać o ich zabezpieczenie

Połączenia rozmaitych konstrukcyjnych elementów za pomocą śrub cieszą się ogromną popularnością. Jednak jeżeli takie konstrukcje będą się znajdowały na otwartym powietrzu, to trzeba pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu każdego połączenia. Jeżeli zostanie to pominięte, to po jakimś czasie może się pojawić korozja, a to efekcie może narazić konstrukcję na poważne uszkodzenia. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zastosowanie normalnych śrub ze stali i późniejsze ich pomalowanie. Zagwarantuje to ochronę przed korozją, lecz równocześnie będzie wymagało później regularnego konserwowania.

Jeśli bowiem z jakiś powodów nałożona warstwa farby zostanie uszkodzona, to korozja pojawić się może bardzo szybko, a jej późniejsze wyeliminowanie wymagać będzie sporo pracy. Alternatywą dla klasycznych rozwiązań są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Dzięki bardzo cienkiej cynkowej powłoce takie śruby są bardzo odporne na rdzewienie i działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Jeśli podczas prac montażowych warstwa ochronna nie zostanie poważnie uszkodzona, to bez żadnego problemu wytrzymają wiele lat bez konieczności jakiegokolwiek działania.

Jest faktem jest że za takie śruby trzeba zapłacić trochę więcej, lecz brak konieczności regularnego konserwowania te wyższe ceny na początku ostatecznie zrekompensuje. Aktualnie wybór śrub z ocynkiem na rynku jest bardzo duży, bardzo często można je także kupić w sieci. Wystarczy w wyszukiwarce podać hasło śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym, aby otrzymać wykaz sprawdzonych sklepów mających taki asortyment w ofercie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Close